W piątek 09 października 2020 roku Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji było organizatorem Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w szachach. Zawody odbywały się w ramach eliminacji szczebla powiatowego Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.

Do rywalizacji w młodszej kategorii dzieci ( rocznik 2008 i młodsi) zgłosiły się cztery zespoły: Szkoły Podstawowej w Orlu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie, Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z Rumii. W kategorii młodzież (rocznik 2006-2007) do rywalizacji przystąpiły tylko dwa zespoły: Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumii oraz Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Były to specyficzne zawody, w których konieczne było zachowanie dystansu i rygorów sanitarnych. Cieszy fakt, że pomimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią zawody doszły do skutku. Zawody wyłoniły mistrzów , którzy będą reprezentowali powiat wejherowski w półfinałach województwa pomorskiego. Życzę im sukcesu sportowego i awansu do ścisłego finału Igrzysk Wojewódzkich SZS w Gdańsku.

Klasyfikacja końcowa Powiatowych Igrzysk Dzieci w Szachach które odbyły się w GCKSiR w Szemudzie:

  1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie ( w składzie: Czarnowski Piotr, Sapletta Hanna, Sapletta Lilianna, Zieliński Krzysztof; opiekun Grzegorz Lasowski)
  2. Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie ( w składzie: Burchardt Aleksandra, Cichy Olgiert, Kruk Tymon, Maksymiuk Mateusz-rezerwowy, Nagiel Szymon; opiekun Dawidowska Anna)
  3. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumii ( w składzie: Mejer Błażej, Romanowska Maria, Romanowski Mateusz, Saletra Wiktor, Wiśniewski Szymon-rezerwowy; opiekun: ks. Stefan Makuracki)
  4. Szkoła Podstawowa w Orlu.

Klasyfikacja końcowa w kategorii młodzieży rocznika 2006-2007:

  1. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumii ( w składzie: Czapliński Antoni, Knapiak Wojciech-rezerwowy, Linowiecki Jeremi, Olejniczak Jędrzej, Pawłowicz Apolonia; opiekun ks. Stefan Makuracki)
  2. Szkoła Podstawowa w Bolszewie ( w składzie: Blaszke Maciej, Deyk Amelia, Grodzik Bartłomiej, Jakubowski Kacper; opiekun Celina Czarnecka)

Tomasz Stein