W czwartek 8 października 2020 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa Szkół z terenu powiatu wejherowskiego są równocześnie eliminacjami do dalszej rywalizacji w XXII Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w Gdańsku. Do rywalizacji o mistrzostwo powiatu Wejherowskiego w badmintonie  zgłosiły się cztery szkoły : Szkoła Podstawowa w Orlu, Szkoła Podstawowa w Bolszewie, Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumii.

Klasyfikacja drużyn dziewcząt:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa w Orlu (Goike Julia, Śliwicka Natalia, Zakrzewska Agnieszka; opiekun: Justyna Lademan.
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie (Joanna Dobke, Paulina Piekarska, Oliwia Ziemann; opiekun: Paweł Borawski)
  3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumii (Nikola Nowak, Małgorzata Osiowy, Olga Żornaczuk; opiekun: Agnieszka Stankiewicz).

Klasyfikacja drużyn chłopców:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa w Bolszewie (Grzegorz Bach, Eryk Kwidziński, Reiter Paweł Konrad; opiekun: Joanna Syska
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie (Nikodem Bużan, Symon Foryś, Bartosz Wasilewski; opiekun: Paweł Borawski)
  3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumii (Kacper Kasprzyk, Krzysztof Mierzejon, Mateusz Zdrojewski; opiekun: Agnieszka Stankiewicz)

Na półfinałach województwa pomorskiego nasz powiat reprezentować będą : w rywalizacji dziewcząt Szkoła Podstawowa w Orlu, w rywalizacji chłopców Szkoła Podstawowa w Bolszewie. Gratuluję i życzę sukcesu w postaci kolejnego awansu.

Tomasz Stein