W dniu 4 kwietnia na boisku Orlik w Szemudzie odbyły się Gminne Eliminacje Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej 6-cio osobowej dziewcząt.

Ze względu na dużą liczbę szkół które zgłosiły się do rywalizacji zespoły zostały podzielone na dwie grupy z których do dalszych rozgrywek awansowały po dwa zespoły. Zespoły zajmujące w swoich grupach pierwsze miejsca rozgrywały mecz o pierwsze miejsce, zespoły z drugich miejsc rozegrały spotkanie o trzecie miejsce w całym turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce spotkały się zespoły : Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie i Szkoły Podstawowej w Łebnie. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 1 – 1 . O zdobyciu trzeciego miejsca w całym turnieju decydowały rzuty karne w których 3 – 2 zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Łebna.

Podobny przebieg miał mecz o pierwsze miejsce pomiędzy Szkoła Podstawową w Szemudzie a Szkołą Podstawową w Kielnie. Spotkanie tych zespołów w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2 – 2.  W konkursie rzutów karnych lepszym zespołem okazała się Szkoła Podstawowa w Szemudzie zwyciężając 3 – 1.

  1. miejsce Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Szemudzie
  2. miejsce Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Kielnie
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Łebnie
  4. miejsce Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie

Tomasz Stein