Data

13.01.2019 - 10:00 - 20:00

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W Gminie Szemud będziemy towarzyszyli głównie Halowym Mistrzostwom Polski Strong Man, które w tym dniu będą odbywały się na Gminnej Hali Sportowej w Bojanie.

Sztab Gminny nr 4404    : 27  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zlokalizowany jest w GCKSiR w Szemudzie, ul Szkolna 4A – szefem sztabu jest Tomasz Stein. W ramach sztabu kwestę prowadzić będzie 15 wolontariuszy, którzy byli rekrutowani przez opiekunów wolontariatu w : Szkole Podstawowej w Jeleńskiej Hucie, Szkole Podstawowej w Częstkowie, Szkole Podstawowej w Łebnie, Szkole Podstawowej w Szemudzie, Szkole Podstawowej w Bojanie, Gminnej Bibliotece w Szemudzie. W siedzibie sztabu w tym dniu od godziny 10 do 20 będzie można złożyć datek do puszki wolontariusza.

Rezultat zeszłorocznej kwesty przedstawiamy poniżej.

Lokalizacja

Wczytuję mapę...