W dniu 13 grudnia 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury, Spotu i Rekreacji w Szemudzie odbył się: „Super Puchar Kaszub w Lesa”. Zawody te zaliczane były również do klasyfikacji generalnej w ramach Grand Prix w Lesa o Pucha Wójta Gminy Szemud sezonu 2018/2019. Podczas zawodów rozegrano trzy rundy po 16 rozdań. Indywidualnie zwyciężył: Albin Kwidziński (18 pkt + 236) – zespół Pomieczyno, na drugim miejscu uplasował się Gerhard Skielnik (14 pkt + 214) -zespół Jelonek Jeleńska Huta, trecie miejsce zajęła Bernadeta Pełkowska (14 pkt +88) – zespół Pomieczyno.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny był zespół Pomieczyno, który uzyskał 41 pkt +522 (Bernadeta Pełkowska, Albin Kwidziński, Halina Kwidzińska, Ryszard Lademan). Na drugim miejscu znalazł się zespół „Na Wzgórzu Szemud” 32 pkt + 272 (Zygmunt Bojke, Andrzej Skórowski, Kazimierz Herman< Roman Kreft” trzecie miejsce przegrywając tylko małymi punktami uzyskał zespół „Jelonek Jeleńska Huta” 32 pkt +180 (Gerhard Skielnik, Marszała Edmund, Manfred Zochol, Wiesław Czoske)

Gratuluję wspaniałych wyników i zapraszam na kolejne turnieje w Baśkę i Lesa organizowane przez GCKSiR w Szemudzie: 6 stycznia „Turniej Króla w Baśkę” – impreza współorganizowana z Fereracją Kaszeb –Baszka; 10 stycznia na IV Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Szemud w Lesa; 17 stycznia na IV Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Szemud w Baśkę.