W dniach od 6 do 9 października 2016 r. odbył się w Bielsku-Białej międzynarodowy turniej X INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX POLISH OPEN. W zawodach tych mieszkaniec Gminy Szemud – Dominik Korbolewski wywalczył złoty medal w kategorii kumite U21 do 60 kg oraz medal brązowy w kategorii seniorzy do 60 kg. Sukces tego sportowca ogromny, gdyż w zawodach startowało 1090 karateków z 31 państw z całego świata.

Swoją klasę Dominik potwierdził tydzień później na Mistrzostwach Polski WKF w Białymstoku. Tam zdobył złoty medal i tym samym wywalczył tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii kumite indywidualne U21 do 60 kg oraz brązowy medal w tzw. drużynówce.

Dominik trenuje w klubie Gokken. Jego „kolekcja” medalowa jest imponująca: 50 krążków złotych, 30 srebrnych oraz 38 brązowych. Uczestniczył w licznych zawodach międzynarodowych (Francja, Niemcy, Słowacja, Cypr, Czechy, Szwajcaria, Austria). Ma na swoim koncie wiele znaczących tytułów: WICEMISTRZ 12 MISTRZOSTW ŚWIATA KARATE FSKA, MISTRZ EUROPY, MISTRZ POLSKI (3 RAZY). ZDOBYWCA PUCHARU POLSKI (6 RAZY). Dominik został w 2014 roku powołany do kadry narodowej przez Polski Związek Karate. Posiada patent sędziego klubowego w kumite oraz sędziego okręgowego w kata.

Dominik Korbolewski to zdolny, ambitny sportowiec, dlatego trzymamy za niego kciuki i życzymy dalszych sukcesów.