W maju odbył się ostatni z Turniejów w ramach Cyklu Grand Prix o Puchar  Wójta Gminy Szemud w Lesa. Całemu cyklowi rozgrywek, które rozpoczęły się w październiku 2017  patronował Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.  Ogółem odbyło się osiem turniejów w ramach całego cyklu, z których sześć najlepszych dla poszczególnych zawodników, czy też drużyn zaliczanych było  do klasyfikacji końcowej.

Indywidualnym mistrzem cyklu Grand Prix  o Puchar Wójta Gminy Szemud w Lesa sportowego sezonu 2017/2018 został Zygmunt Bojke (Na Wzgórzu Szemud). Drugie miejsce na podium zajęła Bernadeta Pełkowska (Pomieczyno), trzecie miejsce przypadło Halinie Kwidzińskiej (Pomieczyno). Kolejne miejsca w klasyfikacji indywidualnej: 4- Jacek Domarus (Szpica Szemud); 5- Gerhard Skielnik (Asy Kamień); 6- Andrzej Skórowski (Na Wzgórzu Szemud); 7- Tadeusz Formela (Szpica Szemud); 8-Albin Kwidziński (Pomieczyno). Ogółem w całym cyklu uczestniczyło 28 zawodników i zawodniczek.

Mistrzem drużynowym cyklu została drużyna:  „Pomieczyno” (Pełkowska Bernadeta, Hirsz Danuta, Kwidzińska Halina, Kwidziński Albin). Drugą pozycję wywalczyła sobie drużyna „Na Wzgórzu Szemud” (Zygmunt Bojke, Andrzej Skórowski, Roman Kreft, Ryszard Lademan), na trzecim miejscu uplasował się zespół „Szpica Szemud” (Jacek Domarus, Andrzej Gruba, Tadeusz Formela, Edmund Lademan)

Gratuluję wspaniałych wyników i zapraszam już na kolejny cykl Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Szemud. Ruszamy w październiku.