Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.

Dnia 21 lutego 2018 roku na Gminnej Hali Sportowej w Szemudzie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzież Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców (rocznik 2002-2004).

W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szemudzie, drugie miejsce zajęły uczennice z Szkoły Podstawowej w Bojanie, trzecie uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Kielnie. Dziewczęta z Szemudu będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się w dniach 1-2 marca w Bolszewie.

W grupie chłopców pierwsze miejsce i awans na zawody szczebla powiatowego wywalczyli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Bojanie. Do rywalizacji w zawodach powiatowych, które odbędą się w Bolszewie przystąpią w dniach 5-6 marca. Drugie miejsce wśród chłopców zajęli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach, trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej w Szemudzie.

Zawody w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi)  ze względu na większą liczbę startujących zespołów odbywają się przez dwa dni : dzień pierwszy rywalizacja dziewcząt, dzień drugi zawody chłopców.

W dniu 22 lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie w Igrzyskach rywalizowały zespoły dziewcząt. Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Bojanie (Beśka Agnieszka, Blok Amelia, Frankowska Oliwia, Gackowska Anna, Gaffke Wiktoria, Gołębiowska Olga, Kuczyńska Laura, Matlakowska Nikola, Wicka Tatiana, Zakrzewska Hanna, Zinka Dominika, opiekun Hanna Las),
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Koleczkowie,
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Szemudzie,
  4. miejsce Szkoła Podstawowa w Łebnie,
  5. miejsce Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie.

W dniu 23 lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie do rywalizowały chłopięce reprezentacje szkół podstawowych w piłce ręcznej. Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Bojanie (Łukasz Kozak, Piotr Potrykus, Jakub Kołakowski, Julian Zwolak, Paweł Hasiuk, Mateusz Damięcki, Marcel Hiller, Kacper Niewęgłowski, Tymek Rospondek, Gracjan Zandecki, opiekun Krzysztof Białas).
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Szemudzie,
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Częstkowie,
  4. miejsce Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie,
  5. miejsce Szkoła Podstawowa w Koleczkowie.

Gratulacje dla zwycięzców i serdeczne życzenia powodzenia w rywalizacji na zawodach szczebla powiatowego.