Zwycięzcy Mistrzostw Polski 2018 w rywalizacji zespołów: Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Brzozaki Mechowo i Energetyk Trzcianka.

10 czerwca 2018 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbył się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport z asem serce. Mistrzostwa Polski, były rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania. Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2018. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button. Mistrzem Polski w kategorii open został Mosiński Henryk z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce zajął Olejniczak Benedykt – As Pik V Chełmża. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Koziróg Ryszard – Baśka Białogóra. Blisko podium finiszowali także kolejni zawodnicy: Kwidziński Kazimierz – Kłos Werblinia, Paluch Grzegorz – Szpela II Władysławowo, Smoliński Stefan – Asy Mikołajki Pomorskie, Dziemiańczyk Andrzej – Wicko, Banowska Bernadeta – Orły Rumia, Dawidowski Zenon – Nasz Dach Stężyca i Hewelt Marek – Na Wzgórzu Szemud. W rywalizacji par wygrali Piełowski Janusz i Mosiński Henryk z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce zdobyła para Putkowski Tomasz i Treder Zenon – Brzozaki Mechowo. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła kolejna Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – Ugowski Mirosław i Szczechowiak Jan. Blisko podium finiszowali także Jabłoński Mirosław i Jabłoński Radosław – Spartanie Janowiec Wlkp oraz Pałasz Jarosław i Graś Krystyn z ENERGETYK Trzcianka. Mistrzami Polski w rywalizacji zespołów została Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, która ustanowiła rekordowy wynik 90 pkt. W zwycięskim zespole grali następujący zawodnicy: kpt. Jan Szczechowiak, Henryk Mosiński (ind. Mistrz Polski), Janusz Piełowski i Mirosław Ugowski. Wicemistrzami Polski zostały Brzozaki Mechowo – kpt. Andrzej Brzozowski, Adam Brzozowski, Tomasz Putkowski i Zenon Treder. Natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Energetyk Trzcianka – kpt. Jarosław Pałasz, Krystyn Graś, Ryszard Młynarek i Zbigniew Kowalski. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Rekowianie I Rekowo, Na Wzgórzu Szemud, Szpela II Władysławowo, Spartanie Janowiec Wlkp, Szpica Szemud, Donimierz i Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma. Turniej został rozegrany w Szemudzie w Hali  Sportowej w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Mistrzostwom Polski w karcianą Baśkę, patronował Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Szemud – Ryszard Kalkowski oraz Kazimierz Plocke – Poseł RP.