MTB Pomerania Maraton Szemud 2023

W niedzielę 26 marca w Szemudzie odbył się pierwszy wyścig  w cyklu MH Automatyka Pomerania Maraton. Podobnie jak w latach poprzednich zawody te zgromadziły na starcie liczne grono zawodników. Na  startach wyścigu stanęło łącznie 386 zawodników: 52 (ukończyło 50) na dystansie speed (11 km), 241 (ukończyło 238)  na dystansie fan (32 km) oraz 93 (ukończyło 89) na dystansie MWGA (57 km). Bazą zawodów była Hala Widowiskowo-Sportowa Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie . Partnerem zawodów jest Gmina Szemud i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie . Organizatorem głównym zawodów jest :   MH Automatyka MTB Pomerania Maraton | Facebook

Dziękujemy za dużą frekwencję  ( w roku 2022 wystartowało łącznie 344 zawodników) i ściganie na  bardzo wysokim poziomie!

Zwycięzcami I etapu w Szemudzie w kategorii open zostali:

FAN (11 km)

1. Leon Kaczorowski, Dankowo (Kwidzyński Klub Kolarski – sekcja młodzieżowa)
  2. Gabriel Rządca, Kwidzyn (Kwidzyński Klub Kolarski – sekcja młodzieżowa)
  3. Antoni Pranszke, Żukowo (Cartusia)

SPED (32 km)

1. Jan Sobieraj, Gdańsk (KKK Dziki Team Kwidzyn)
  2. Szymon Banaś, Kwidzyn (KKK Dziki Team Kwidzyn)
  3. Sławomir Rienband, Rokitki(lukaszcykling.com)

MEGA (57 km)

1. Krzysztof Krzywy Gdańsk (Cycling Planet Gdańsk)
  2. Majkowski Daniel Gdynia (Maj BIKE Team Gdynia)

1. Maciej Jagoda Szemud

Zestawienie zawodników z naszej gminy sporządził  (Artur Milewski)

Przy okazji tych zawodów rozegrano również zawody dla najmłodszych: mini cross (dzieci od lat 2 do 4 startowały na „biegaczach” ) starsi na rowerach tradycyjnych.

Bardzo dobrze i licznie zaprezentował się w tych zawodach zespół Kolarski Klub VeloCity Szemud.  Dekoracji zawodników dokonywał Wójt Gminy Szemud oraz dyrektor zawodów MTB Pomerania Maraton.

Gratuluję zwycięzcom i zapraszamy na kolejne zawody z cyklu MTB w  przyszłym roku.

Tomasz Stein

Na starcie zawodów stanęło ok 400 zawodników i zawodniczek. Dodatkowo rozegrano również wyścigi MINI CROSS dla dzieci od 2 do 4 lat na rowerach biegaczach oraz MINI CROSS dla nieco starszych już na klasycznych rowerach. Dekoracji zawodników dokonywał Wójt Gminy Szemud wraz z wolontariuszami z SP w Szemudzie.   Wyniki zawodów na stronie MTB Pomerania Maraton.