Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt

W dniu 08.10.2019 roku w hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się w powiecie puckim.  Zwycięzca turnieju została Szkoła Podstawowa z Orla, która nie przegrała w całych zawodach żadnego meczu. Forma zwycięskiej ekipy napawa optymizmem przed Półfinałem. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące. Uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonali: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomasz Stein oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych  w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetką, medalami oraz dyplomami .Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Podium zawodów:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu ( Julia Goike, Małgorzata Kanczkowska, Agnieszka Zakrzewska, opiekun drużyny – Justyna Lademann )

II miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

III miejsce – Szkoła Podstawowa  nr 5 w Wejherowie

Drużyna dziewcząt z Jeleńskiej Huty – reprezentująca naszą gminę na tych zawodach zajęła czwarte miejsce.

Opracował: Bartłomiej Woźniak

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym Chłopców

W dniu 08.10.2019 roku w hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się  w powiecie puckim.  Zwycięzca turnieju została podobnie jak w rywalizacji dziewcząt Szkoła Podstawowa z Orla. Forma zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję na dobry występ w Półfinale.   W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonali: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomasz Stein oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych  w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetką, medalami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu ( Dominik Armstrong, Mateusz Fijoł, Fabian Miotk – opiekun drużyny Justyna Lademan)